AGATA WLAZEŁ

 

Witajcie,

Na imię mam Agata ( z greckiego agathé -dobra, szlachetna, wspaniała, ciepła, o wielkim sercu).  Kto mnie zna, ten wie, że mama dając mi tak na imię wiedziała co robi J.  Ale bądźmy poważni.

Mam 21 lat i studiuję filologię hiszpańską z językiem angielskim na Uniwersytecie Łódzkim. Języki to moja pasja, więc nic dziwnego że moją życiową ambicją jest nauczyć się ich jak najwięcej.  Szczególnie interesuje mnie leksykologia- uwielbiam bawić się słowami i zagłębiać w ich odcienie, dlatego ten obszar językoznawstwa wybrałam na swoje królestwo przy pisaniu pracy licencjackiej.  Dzięki  znajomości dwóch jakże pięknych języków indoeuropejskich –hiszpańskiego i angielskiego- mam możliwość pracy jako lektor w Correct. Przede wszystkim zależy mi na tym, by  uczniowie nie bali się używać swoich umiejętności, czuli się komfortowo w danym języku oraz potrafili się komunikować. Przecież komunikacja w jakimkolwiek języku to podstawa dobrego życia J.

Jednak bzik na punkcie słów prowadzi do innej części mnie. Mianowicie uwielbiam czytać, nie wyobrażam sobie jazdy autobusem bez książki czy czasopisma w dłoni.  Od dziecka podobały mi się niewiarygodne historie zawarte w książkach, dlatego moje ulubione pozycje zaliczają się do kręgu fantastyki, realizmu magicznego czy beletrystyki. Ta druga pasja przywiodła mnie do mojej kolejnej roli- trenerki w Salonie Usług Edukacyjnych. Prowadzę zajęcia z maluchami pięcio- i sześcioletnimi. Razem z nimi, przy okazji nauki globalnego czytania, podróżuję po całej Ziemi i nie tylko, zgłębiając także tajemnice zjawisk fizycznych i chemicznych. Praca z dziećmi jest wymagająca, jednak satysfakcja i zadowolenie płynące z każdego małego-wielkiego sukcesu moich malców są wystarczającą nagrodą J

Lubię też słuchać muzyki, oglądać filmy czy spotykać się ze znajomymi. Ostatnio próbuję  swoich sił we wspinaczce- jedynym wysiłku fizycznym który, o dziwo, sprawia mi przyjemność ;)