BEATA BILSKA

Właścicielka i dyrektor Studium Języków Europejskich CORRECT, nauczyciel, lektor, tłumacz. W latach 1989-91 tłumacz i koordynator programu dla organizacji Volunteers for Overseas Cooperative Assistance w Warszawie, 1990-91 nauczyciel języka angielskiego w XXV LO w Łodzi, tłumacz i wykładowca w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Łodzi, 1991-92 tłumacz i asystent dyrektora generalnego Basic American Foods Inc., 1994-95 koordynator i tłumacz przy polsko-amerykańskim projekcie rządowym "Polish American Extension Project" w Warszawie, tłumacz symultaniczny i konsekutywny międzynarodowych konferencji, sympozjów, warsztatów i szkoleń. Autorka tłumaczeń książek (m.in. "Śladami starej Łodzi" oraz literatury pięknej) wydanych przez Wydawnictwo "Amber", oraz artykułów specjalistycznych z zakresu medycyny i artykułów nt. sztuki współczesnej dla czasopisma "Fiber Art". Współzałożycielka "Klubu Piotrkowska", zrzeszającego właścicieli firm usytuowanych przy tej ulicy. Członkini Europejskiego Forum Właścicielek Firm i Prezes Rady Edukacji EFWF.

Nauczaniem zajmuje się od ponad dwudziestu lat dzięki czemu posiada ogromne doświadczenie pedagogiczne. Specjalizuje się w nauczaniu indywidualnym i przygotowaniu do matury. Wykształciła już kilkuset maturzystów, z których 100% zdało maturę większość z bardzo dobrymi wynikami.

Trenerka szybkiego czytania i metod pamięciowych zaledwie od 3 lat, a już na swoim koncie ma Mistrzów Łodzi i Mistrzynie Polski.

Mama finalistki Mistrzostw Polskich w Zapamiętywaniu i zapalonej fotografki – Kai oraz Kuby – dwukrotnego Mistrza Szybkiego Czytania w Łodzi.

w notatce cytujemy fragmenty wydawnictwa "Who is Who 2003"