"Correct" istnieje od 1996 roku. Jest prywatną szkołą językową oferującą szkolenia na wysokim poziomie. Twórcą, właścicielem i Dyrektorem Naczelnym Studium Języków Europejskich "Correct" jest Pani Beata Bilska - znany i ceniony lektor języka angielskiego. Zebrane przez nią doświadczenia, wypracowany warsztat oraz wizja własnego, niepowtarzalnego standardu i stylu nauczania stały się podstawą funkcjonowania firmy. W kolejnych latach "Correct", zdobywając pozycję uznanej łódzkiej szkoły językowej, wypracował własny system szkoleń oparty na czterech zasadach:


1. POLAK I NATIVE W JEDNEJ GRUPIE

CORRECT było pierwszą szkołą językową, w której został wprowadzony nasz autorski system grup nauczanych równolegle przez dwóch lektorów. Zadaniem lektora polskiego jest doskonalenie teoretycznych i praktycznych umiejętności gramatycznych. Native speaker zaś odpowiedzialny jest za kształcenie i rozwijanie dyspozycji w zakresie słownictwa i praktycznego operowania językiem w mowie i piśmie. W ten sposób realizujemy to, co jest istotą naszych kursów - kształcenie praktycznych umiejętności językowych opartych na solidnych podstawach gramatycznych.


2. WYSOKIE KWALIFIKACJE LEKTORÓW

Nasi lektorzy posiadają nie tylko odpowiednie kwalifikacje zawodowe - są również dobierani pod wieloma innymi względami. Co roku otrzymujemy oferty od dziesiątek lektorów. Jednak jako prywatna szkoła stawiamy im wysokie wymagania i kilkuetapowa selekcja ma za zadanie wyłonić tylko najlepszych. Lektorzy muszą także sprostać wymaganiom stawianym przez naszych studentów. Na zakończenie każdego semestru studenci oceniają swoich lektorów. Otrzymane oceny istotnie wpływają na warunki ich zatrudnienia (ocena niższa niż dobra skutkuje rozwiązaniem umowy). Jednak równolegle prowadzimy dla naszych lektorów spotkania szkoleniowe, które pozwalają im doskonalić warsztat i podnoszą poziom prowadzonych przez nich zajęć. W ten sposób budujemy zespół, na który mogą Państwo liczyć.


3. SPRAWDZONE METODY NAUCZANIA

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam wypracować własny styl pracy. Jest on oparty na solidnych podstawach dydaktycznych i metodycznych oraz sprawdzonych metodach nauczania. Istotą tego stylu jest maksymalne aktywizowanie studenta podczas zajęć. Wychodzimy bowiem z założenia, że płacąc za nasz kurs, oczekują Państwo wymiernych efektów oraz optymalnego wykorzystania każdej minuty. Przygotujcie się zatem Państwo na wysiłek połączony z satysfakcją z czynionych postępów - wyraźnie dostrzeżecie je poprzez system stosowanych przez nas testów i zadań kontrolnych. Nasz styl wyraża się także w profesjonalnym opracowaniu programu każdego z kursów. Pozwala to precyzyjnie dobrać kurs do możliwości i oczekiwań studenta. Podręcznik traktujemy jako jeden ze środków prowadzących do realizacji naszego autorskiego programu i osiągnięcia zamierzonych celów - nie stanowi on sedna kursu.


4. MAŁE GRUPY

Wszystkie zajęcia w naszej szkole realizujemy w małych grupach. Zależnie od oczekiwań i możliwości słuchaczy oferujemy grupy liczące od 4 do 10 osób. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne dostosowanie programu grupy do potrzeb i poziomu każdego studenta. W ten sposób powstaje szeroka oferta obejmująca praktycznie wszelkie poziomy oraz specjalistyczne kursy, np. egzaminacyjne (w tym maturalne), biznesowe (z wszystkich oferowanych języków) czy szkolenia kulturowe i interdyscyplinarne. Jeśli jakiegoś kursu nie możesz znaleźć w innych szkołach, to zapewne opracujemy go specjalnie dla Ciebie. Małe grupy pozwalają nam także kreować doskonałą atmosferę podczas zajęć. Staramy się dobrze poznać naszych studentów i dostosować się do ich specyficznych oczekiwań, potrzeb edukacyjnych, a nawet kulinarnych - zawsze sprawdzamy, jakie gatunki kawy i herbaty najlepiej smakują naszym studentom.